60. Techniki samorozwoju - Natalia i Krzysztof Minge

Tytuł: Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej
Autorzy: Natalia i Krzysztof Minge
Ilość stron: 231
Wydawnictwo: Samo Sedno
Kategoria: poradnik
Rok wydania: 2012
Cena z okładki: 34,90 zł
Dostępna również: Księgarnia Gandalf
Ocena: 10/10"Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie".

Czy wiesz, że wyniki pracy i nauki tylko w pewnym stopniu zależą od inteligencji? Osoba, która posiada ogromne możliwości, ale nie wie, jak z nich korzystać, będzie uzyskiwała znacznie gorsze rezultaty niż ktoś przeciętny. Sięgając po ten poradnik, zyskasz wiedzę na temat tego, jak stale rozwijać i w pełni wykorzystywać swój potencjał, aby zachować sprawność umysłową na długie lata.

Dzięki książce autorstwa doświadczonych psychologów dowiesz się, w jaki sposób koncentrować się lepiej i dzięki temu oszczędzać czas. Poznasz metody szybkiego czytania m.in. skanowanie slalomowe lub po przekątnej. Odkryjesz 16 skutecznych, przydatnych w życiu codziennym technik uczenia się, np. rymowanki liczbowe, rzymski pokój czy akronimy. Dowiesz się, do czego służą mapy myśli i jak je samodzielnie tworzyć. Poznasz techniki wspierające kreatywność, szczególnie przydatne, gdy poszukujesz twórczych rozwiązań problemów.Zapamiętywanie wielu rzeczy i szybkie uczenie się to moja odwieczna zmora. Cały czas wymyślam nowe sposoby na to, żeby łatwiej przyswoić jakieś informacje, ale większość z tych rzeczy nie przynosi zbyt wielkiego rezultatu. Od dawna szukałam poradnika, który poleciłby mi, jak poradzić sobie z tymi problemami. I oto znalazłam "Techniki samorozwoju".

Książka podzielona jest na kilka działów tematycznych: w pierwszej części dowiemy się jak selekcjonować informacje i wyciągać z nich najważniejsze wątki. Następny rozdział poświęcony jest skoncentrowaniu się, a kolejny dotyczy szybkiego, lecz skutecznego, czytania. W ostatnich dwóch częściach znajdziemy 16 skutecznych technik uczenia się oraz ćwiczenia wspierające kreatywność. Sama nie wiem, który z tych działów najbardziej mi się spodobał. Wszystko mnie bardzo interesowało, więc gdy tylko dostałam tę książkę to zabrałam się do czytania jej i robienia zadań.

Przyznam, że metody, które zostały przedstawione w tej książce naprawdę się sprawdzają. Przetestowałam to na sobie i stwierdziłam, że dzięki tej publikacji nauczyłam się jak być skoncentrowanym i poprawiłam swoją kreatywność. Również w zapamiętywaniu poczyniłam pewne postępy. Teraz głównie skupiam się na pracowaniu nad szybkim i skutecznym czytaniem. Nie mam zbyt wiele czasu na czytanie książek, a wiadomo, że każdy chce przeczytać jak najwięcej, w jak najmniejszej ilości czasu.

Co ważne, w tym poradniku wszystkie metody, działania, sposoby i techniki są przedstawione w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Nie ma tutaj mowy o jakimś naukowym języku, którego pewnie większość by nie rozumiała. Autorzy opisują wszystko w bardzo przejrzysty sposób i aż dziwimy się, że do tej pory nie udało się nam pomyśleć nad taką techniką - przecież to takie oczywiste.

Książka jest naprawdę świetnym poradnikiem. Bardzo mi pomogła w życiu. Dzięki niej jestem bardziej uporządkowana i nie zapominam już prawie o niczym. Nauczyłam się zapisywać ważne rzeczy w kalendarzu, żeby przypadkiem ich nie pominąć, ale także ustaliłam sobie mały harmonogram pracy na blogu. Poradnik jest naprawdę genialny. Uwielbiam wszelkiego rodzaju książki dotyczące samodoskonalenia się, dlatego ta publikacja zajmuje u mnie szczególne miejsce i z pewnością będę jeszcze wielokrotnie do niej wracać. Jeśli macie problemy z zapamiętywaniem, organizacją, kreatywnością lub inną rzeczą, która jest ukazana w tej książce - to śmiało sięgnijcie po tę pozycję, bo naprawdę warto. Gwarantuję, że będziecie zadowoleni i dzięki temu poradnikowi zmieni się Wasze życie.


Za możliwość udoskonalenia się serdecznie dziękuję wydawnictwu Samo Sedno!


8 komentarze:

 1. ta pozycja od jakiegoś czasu bardzo mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja mimo pozytywnych recenzji nie mogę się przekonać do tej pozycji :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie dla mnie :P
  Co prawda, kiedyś starałam się przyswoić tego typu techniki, ale jakoś nigdy ich nie polubiłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za poradnikami, ale ten może się okazać całkiem ciekawy :>

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam okazję zapoznać się z tą publikacją i jest ona rzeczywiście bardzo pomocna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też lubię książki dotyczące samodoskonalenia, więc bardzo chętnie ją przeczytam! Lektura obowiązkowa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ochotę na tą pozycję! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, a to nawet ciekawa lektura ;)

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive