Ksiazki, na które czekam - czyli jesienne zapowiedzi.Już w poniedziałek czas do szkoły. :c Jak ja to zniosę? Koniec siedzenia całymi dniami pośród książek, chociaż nie.. Teraz też będę siedzieć z nosem w książkach, tyle, że w podręcznikach i lekturach obowiązkowych. -,- I oczywiście jak na złość tyle fajnych książek wychodzi na jesień.. Kiedy ja znajdę czas na zaopatrzenie się w nie wszystkie i przeczytanie ich? Dzisiaj przedstawiam Wam książki, przez które staniecie się bankrutami. Ja już w chwili obecnej nim jestem, a tyle książek jeszcze przede mną! :c"Kroniki krwi" - Richelle Mead

Zdrada, miłość, przyjaźń i intrygi wampirzego świata w kolejnej ekscytującej sadze Richelle Mead!

Uczono nas, że wszystkie wampiry, moroje i strzygi są mroczne i złe. Kto chciałby pić cudzą krew? To obrzydliwe. Sama myśl o tym, że wkrótce będę karmić morojkę, przyprawiała mnie o mdłości.

Kiedy alchemiczka Sydney dowiaduje się, że ma strzec bezpieczeństwa księżniczki morojów Jill Dragomir, nie jest zachwycona. I nawet nie przypuszcza, że ich wspólną kryjówką okaże się… szkoła dla śmiertelników w Palm Springs w Kalifornii. Ale to dopiero początek ryzykownych przygód obu dziewczyn…

Kroniki krwi to kontynuacja bestsellerowej serii Akademia wampirów. Pojawią się w niej postacie, które już pokochaliście, oraz wiele zupełnie nowych twarzy.
 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Premiera: 5 września 2012"Podzieleni" - Neal Shusterman

Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew w żyłach kompromis: Życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia, aż do wieku lat trzynastu. Jednakże pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia, rodzice mogą zdecydować się na „podzielenie” swojego dziecka, wskutek czego, wszystkie jego organy zostają przeszczepione różnym biorcom. Można się zatem takiego dziecka pozbyć, jednak formalnie rzecz biorąc jego życie nie dobiega końca, bowiem wszystkie jego części żyją w ciałach innych osób.


Connor sprawia swoim rodzicom zbyt wiele kłopotów. Risa, wychowanka domu dziecka, nie jest wystarczająco utalentowana, aby opłacało się ją utrzymać przy życiu. Levi natomiast jest dziesięciorodnym – dzieckiem poczętym i wychowanym przez religijną rodzinę w celu złożenia w ofierze w procesie podzielenia.

Connor, Risa i Levi – trójka nastolatków oddanych do podzielenia – uciekają z transportu i próbują uniknąć okrutnego losu. Udają się w desperacką podróż napędzaną przez nieustanną walką o życie. Jeśli uda im się przetrwać do osiemnastych urodzin – będą bezpieczni. Jednak w świecie, w którym system pragnie dopaść każdy kawałek ich ciała, pełnoletność wydaje się być bardzo odległa...

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Premiera: 12 września 2012


"Zazdrość" - Gregg Olsen

Dziwne rzeczy dzieją się w uroczym miasteczku Port Gamble w stanie Washington. Nastoletnia Ketelyn zostaje znaleziona martwa w wannie. Czy to był nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo? A może doszło do morderstwa? Kto jest winny? Mieszkańcy miasteczka są do głębi wstrząśnięci. Niezadowolone z oficjalnych ustaleń, piętnastoletnie bliźniaczki Hayley i Taylor postanawiają na własną rękę odkryć prawdę o śmierci koleżanki z klasy. W trakcie swego samozwańczego śledztwa odkrywają prawdę, która jest znacznie bardziej niepokojąca, niż mogły sobie wyobrażać, i która rzuca światło na inny sekret – tajemnicę z przeszłości, o której nawet one nie mają pojęcia. 


Wydawnictwo: Bukowy Las
Premiera: 19 września 2012"Magiczna gondola" - Eva Völler

Siedemnastoletnia Anna spędza wakacje w Wenecji. Podczas jednego ze spacerów jej uwagę przykuwa czerwona gondola. Dziwne. Czyż w Wenecji wszystkie gondole nie są czarne? Gdy niedługo potem Anna wraz z rodzicami ogląda paradę historycznych łodzi, zostaje wepchnięta do wody – a na pokład czerwonej gondoli wciąga ją niewiarygodnie przystojny młody mężczyzna. Zanim dziewczyna zejdzie z powrotem na pomost, powietrze nagle zacznie drżeć i świat rozpłynie się Annie przed oczami.


Wydawnictwo: Egmont
Premiera: 19 września 2012

"Klątwa tygrysa. Wyprawa" - Colleen Houck

Choć Kelsey udaje się wyrwać Rena z rąk Lokesha, nie odzyskuje ukochanego. Biały tygrys stracił pamięć i dziewczyna jest mu zupełnie obca. Co więcej - każdy jej dotyk sprawia mu ból.

Jedno pozostaje niezmienne: zło nie zostało pokonane, pradawna klątwa trwa. Rozpoczyna się nowa, pełna niebezpieczeństw podróż do świata pięciu przebiegłych smoków. Czy wszyscy wyjdą cało ze starcia z mrocznymi siłami? Czy Kelsey znów rozkocha w sobie Rena, czy wybierze zapomnienie w ramionach Kishana?

Trzecia część bestsellerowej sagi „Klątwa tygrysa” łączy zawrotne tempo przygodowej powieści, nieprzewidywalność gatunku fantasy i emocje godne romansu wszech czasów.
Niech rozpocznie się wyprawa!

Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 19 września 2012


"Pandemonium" - Lauren Oliver

Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę, a ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie... Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni.
Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej drodze staje tajemniczy Julian.
Czy można pokochać największego wroga?

Jedna z 5 najlepszych książek według „The New York Times”
Kolejna powieść autorki obsypanego nagrodami „Delirium”.

Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 1 października 2012"Zbuntowana" - Veronica Roth

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.
Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest NIEZGODNY – i musi być wyeliminowany...

Dzień, kiedy szesnastoletnia Tris dokonała wyboru, powinien zostać uczczony świętowaniem przez frakcję, do której przystąpiła – jednej z pięciu, jakie istnieją w zniszczonym katastrofą Chicago. Zamiast tego zakończył się tragedią. Przejście z Altruizmu do Nieustraszoności zburzyło jej świat, pozbawiło rodziny, zmusiło do ucieczki, ale i połączyło z Tobiasem – Nieustraszonym o stalowych oczach.

Od tamtej chwili walka frakcji przerodziła się w otwartą wojnę. A podczas wojny trzeba stanąć po jednej ze stron. Wybory są jeszcze bardziej dramatyczne – i jeszcze bardziej nieodwołalne. Zwłaszcza dla Tris, NIEZGODNEJ, która wciąż zmaga się z natrętnymi pytaniami o konsekwencje swojej decyzji, z żalem i wyrzutami sumienia, swoją tożsamością i lojalnością, polityką i miłością. Lecz wstrząsające nowe odkrycia i zmieniające się sojusze sprawią, że musi ujawnić prawdę o sobie. Nawet jeśli miałaby stracić wszystko. A żeby ocalić tych, których kocha, musi złamać niewzruszone reguły swojego bezwzględnego świata…

Wydawnictwo: Amber
Premiera: 3 października 2012


"Legenda. Rebeliant" - Marie Lu

Mroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.
Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie.

Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca.
Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na śmierć i życie.
Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami.

Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki.
Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać.
Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata.
Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. Dowiadują się też, że ich ojczyzna gotowa jest sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by zataić sekrety.

Oszałamiająca pierwsza powieść Marie Lu, pełna akcji, napięcia i romansu, bez wątpienia wciągnie i poruszy każdego czytelnika.

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Premiera: 15 października 2012


"Patrol" - Ann Aguirre

Dziewczyna urodzona w ciemności musiała uciekać z podziemnej enklawy – żeby przeżyć.
Teraz przekona się, że na Powierzchni może stracić coś więcej, niż życie…

Świat Karo się zmienił, odkąd wraz z Cieniem wyszła na Powierzchnię. Tam na dole, w enklawie pośród podziemnych tuneli, była Łowczynią, doświadczoną, niebezpieczną wojowniczką. Dla mieszkańców osady, w której teraz znaleźli schronienie, jest zwykłą nastolatką i musi się uczyć – szyć i gotować jak inne dziewczęta. Ona, która potrafi tylko walczyć...
Ale nie to jest najgorsze. Cień – tajemniczy chłopak, z którym połączyło ją tak wiele podczas niebezpiecznej wędrówki – odsuwa się od niej coraz bardziej.

Samotna i nieszczęśliwa Karo zgłasza się do patrolu, który sprawdza, czy Dzicy – krwiożercze potwory polujące na ludzi – nie zagrażają pracującym na polach za murem enklawy. To było zawsze łatwe, rutynowe zadanie. Ale na górze, tak jak i na dole, wszystko się zmieniło. Dzicy stali się sprytniejsi. Obserwują. Czekają. I planują atak, którego ma nie przeżyć nikt w nowej enklawie Karo…

Wydawnictwo: Amber
Premiera: 25 października 2012


"Blask" - Amy Kathleen Ryan

Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na Ziemi. Waverly wie, że jej los został przesądzony. Poślubi charyzmatycznego Kierana, przyszłego kapitana Empyrean. I choć dziewczyna nie wie, czy kocha swego przyszłego męża, wie, że to, co ma uczynić, jest słuszne. Koloniści potrzebują dzieci, które w przyszłości zaludnią nową Ziemię...

Waverly zna swoją przyszłość. Ale ta przyszłość nie nadejdzie.

New Horizon, statek-bliźniak, który wyruszył w kosmos niedługo przed okrętem Waverly, dopuszcza się zdrady, której nikt się nie spodziewał. Jej załoga atakuje ludzi zgromadzonych na pokładzie Empyrean. Młode, płodne kobiety, zostają porwane. Dorośli – wymordowani.
Teraz Waverly nie wie, co ją czeka.

Kieran, który przed czasem musi objąć rolę dowódcy, nie spocznie, póki jej nie odnajdzie. Ale czy Waverly naprawdę chce być odnaleziona? Grzeczna, potulna, pogodzona z losem dziewczyna kryje w sobie kobietę, którą pociąga coś więcej niż tylko życie przeżyte według ustanowionych przez innych dogmatów.

Wydawnictwo: Jaguar


Oj nazbierało się tych premier, nazbierało. Mój biedny portfel na tym poważnie ucierpi. :c Jedynie "Magiczną gondolę" i "Zazdrość" uda mi się dostać do recenzji, a na resztę pójdzie moja kasa, którą zaplanowałam na zbieranie na samolot do Korei. :D Ach, no i zapomniałam wspomnieć! Wczoraj udało mi się nawiązać współpracę z wydawnictwem Egmont! <3 Co Wam wpadło w oko? Na jakie Wy książki czekacie? Nie chciało robić mi się osobnej notki, więc dodaję, że z filmów czekam na: "Miasto kości", "W pierścieniu ognia" oraz "Intruza". :3

26 komentarze:

 1. Przeczytałabym "Zazdrość", trzeba się będzie rozejrzeć. Co do szkoły - koszmar, faktycznie. Siedzenie z nosem w szkolnych podręcznikach, brak czasu na cokolwiek innego, o książkach nie wspomnę. Drżę na samą myśl. Miłych ostatnich czterech dni wakacji i realizowania ostatnich wakacyjnych planów!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie powiem, Magiczną gondolę" chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dasz radę powodzenia w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki zwracają uwagę szczególnie swoimi okładkami... a kilka pozycji na pewno zwraca moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Musimy założyć jakis Klub Bankrutów,którzy wola kupic ksiazkę niż kurczaka na obiad.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoła to bajka, doceń póki możesz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Magiczną gondolę muszę przeczytać! *_* Nie wiem, czy to coś się dzieje u mnie, ale nie wyświetlają mi się w Twoim poście polskie znaki :< Gratuluję współpracy, też ją nawiązałam z Egmontem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tyle fajnych książek *-* ...a ja też już nie mam pieniędzy na nie.
  I rzeczywiście, w poniedziałek do szkoły -co prawda lepsze to niż praca, ale i tak się nie chce powracać do lektur i zajęć.
  Tymczasem zapraszam do mnie: http://ksiazkowo-recenzjowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne książki. A co do szkoły, to współczuję, ja mam jeszcze miesiąc wolnego :)Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Też nie wiem jak dam radę wrócić do szkoły, a w dodatku jeszcze rok maturalny! :/ Na większość z tych książek też czekam z niecierpliwością, szczególnie na "Kroniki krwi" <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Bez wątpienia sięgnę po "Zbuntowaną" i "Magiczną gondolę" :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. "Zazdrość", "Magiczna gondola" i "Pandemonium" - czekam z niecierpliowością.

  OdpowiedzUsuń
 13. 'Zazdrosc' to i ja chetnie bym przeczytala.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ile boskich książek. *_* Ja nie wiem, skąd brać na to wszystko pieniądze. :D
  No tak, już niedługo szkoła, niestety. Miejmy nadzieję, że nie będzie tak źle. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekam na "Kroniki krwi", "Zazdrość" i "Magiczną gondolę". Na tę pierwszą mam już odłożone pieniądze, żeby przypadkiem ich nie wydać przez te promocje ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Kurcze, tyle wspaniałych książek, tak mało czasu.. i pieniędzy :<

  OdpowiedzUsuń
 17. Pandemonium i Zbuntowana! Czekam i nie mogę się doczekać. To jest moje must have.
  W reszcie też widziałam kilka ciekawych pozycji (Blask mi trochę się kojarzy z W otchłani), ale mój portfel obecnie cierpi ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nienawidzę Cię! Jak mogłaś w jednej minucie wspomnieć zarówno o początku kolejnego roku szkolnej rzezi i o tylu fajnych książkach, na które nie będę mieć nawet grosza! ;(((

  OdpowiedzUsuń
 19. Czekam na większość z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ojjj tak będę bankrutem póki nie założę własnej księgarnii;/

  OdpowiedzUsuń
 21. Właśnie skończyłem czytać Enklawę i chętnie sięgnę po Patrol. Poza tym zainteresowała mnie Zazdrość. Blask zapowiada się na dobrą książkę ;) A trzeci tom Klątwy Tygrysa ma dziwną okładkę, nie sądzicie? :P

  OdpowiedzUsuń
 22. Cztery książki widzę dla siebie, ale chyba poczekam, aż wyjdą w wersji e-book'a. Jestem bankrutem i nie mam za co ich kupić. Ehh... Przykre.

  OdpowiedzUsuń
 23. za dużo ciekawych książek wychodzi w najbliższym czasie
  najlepiej zabrałabym wszystkie do domu :P
  tylko skąd na nie brać :D

  OdpowiedzUsuń
 24. najbardziej czekam na Magiczną gondole, Blask i Pandemonium :) Już nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 25. Faktycznie, ciekawe premiery na jesień. Tylko jak ja to wszystko zdążę przeczytać?!

  OdpowiedzUsuń
 26. Czemu książki są takie drogie, zawsze mnie to denerwuje, tyle książek do kupienia a tak mało pieniędzy :)

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive