7 rzeczy, których nauczyły mnie książki

Dziś mam dla Was filmik, w którym opowiem Wam o tym, czego nauczyły mnie książki. Z pewnością nie jest to wszystko, ale chciałam Wam powiedzieć o kilku takich rzeczach, które pierwsze przyszły mi na myśl. Jestem niesamowicie ciekawa tego, czego Wy nauczyliście się dzięki czytaniu i jakiej książce to zawdzięczacie!11 komentarze:

 1. Bardzo fajny pomysł na filmik! ;) Z tych książek, które pokazałaś czytałam tylko "Oskar i Pani Róża" i całkowicie zgadzam się z Tobą. Pozostałe książki też powinnam przeczytać, bo niby ja to wszystko wiem, ale zbyt często o tym zapominam. Szczególnie "Milcząca siostra" przydałaby mi się...
  Moją serią, która bardzo dużo mnie nauczyła, jest "Saga o Wiedźminie", co prawda nie przeczytałam jeszcze całej, ale w niej znalazłam wiele mądrości życiowych tych pozytywnych, ale również i negatywnych. I jest jeszcze "Drzewo Migdałowe", które bardzo dobrze wspominam. Pamiętaj, że dawało mi taką niesamowitą motywację do życia i pomagania innym... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny filmik! Bardzo mi się podoba <3 Ja również nauczyłam się wielu rzeczy książek, ale gdybym miała wymieniać, to komentarz byłby meeeega długi. Miałam zamiar wypisać parę przykładów, ale nie umiem tego poukładać w głowie. Czy to nie wspaniałe, jak uczą nas książki? Niektórzy twierdzą, że czytanie nic nie daje, ale się mylą. Książki to wspaniałe nauczycielki, i nikt nie zmieni mojego zdaniana ten temat <3
  Pozdrawiam cieplutko <3

  OdpowiedzUsuń
 3. "Księżyc nad Bretanią" , "Wielki Gatsby" i "Oskar i pani Róża " kocham ♥ ;) Świetny filmik !

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny filmik *.*
  Z tych propozycji czytałam tylko "Oskar i Pani Róża" - świetna książka, na prawdę każdy powinien ją przeczytać ;-)
  Mi głęboko w pamięci zapadły "Złodziejka Książek" i "Posłaniec" - obie napisał Markus Zusak. Uczą, że każdy z nas coś znaczy, każdy ma moc, choć może wydawać się bardzo niepozorny i, że życie leży w naszych rękach - możemy pomagać innym i jednocześnie pomóc sobie, ale możemy również wiele stracić.
  Pozdrawiam :*
  +oczywiście obserwuję ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przyjemny film, ciekawy pomysł. Brakowało mi czegoś takiego na polskim jutubie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Strasznie mi się podoba ;) dopisałam kilka wspaniałych tytułów. Mnie książki towarzyszyły od zawsze, ale recenzowanie tylko spotęgowało rolę, jaką odgrywają w moim życiu

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy pomysł na posta i filmik. Masz rację, książki nie dość, że uczą gramatyki czy poszerzają zasób słownictwa, to rozbudzają w nas nadzieje i sprawiają, że inaczej patrzymy na otaczający świat. To w nich głównie uwielbiam. Nie dość, że można przenieść się do innego świata, to na dodatek można się zmienić, można dojrzeć.
  Mnie wiele książek wiele nauczyło i gdybym miała się tutaj rozpisać to ten komentarz byłby naprawdę długi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oglądnęłam i bardzo spodobał mi się ten filmik :) Niektóre książki przypadły mi do gustu i skoro można się z nich nauczyć tego, o czym powiedziałaś, to z chęcią się z nimi zapoznam :)

  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł, na właśnie takie przedstawienie tego, co jest ważne w czytaniu. Aby czerpać mądrości z każdej książki, jaką przeczytamy!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny post. Jeśli ci się spodoba mój blog to zapraszam do obserwacji.

  Zapraszam :http://angelikao-blog.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudny filmik i super pomysł na jego treść. Wydaje mi się, że każdego nauczyły coś książki i fajnie, że się z nami tym podzieliłaś. ;)

  http://lil-book.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive