Najlepsze książki 2014 roku

Dziś przygotowałam małe rozdawanie nagród. Tym razem dla książek, gdyż wymyśliłam 10 kategorii, według których wybrałam 10 najlepszych według mnie książek z 2014 roku. Wybierałam tylko te powieści, które zostały wydane w 2014, a nie te, które ja przeczytałam w zeszłym roku. Te książki naprawdę zasługują na uwagę i jeśli jeszcze ich nie czytaliście to naprawdę gorąco polecam!11 komentarze:

 1. Lawendowy Dom - nagroda zasłużona, o tak! Polecam tą książkę wszystkim, jest niesamowita.. skradła moje serce mimo, że raczej nie czytam książek tego typu..

  Zaintrygowy mnie dwie książki z Twojej listy: Echa Pamięci i Miniaturzystka. Lecę troszkę o nich poczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjemnie się Ciebie oglądało :) Dowiedziałam się o paru książkach, których nie znałam. Chyba niedługo się za coś zabiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miniaturzystkę dostałam pod choinkę i od tego czasu czeka na mnie na półce, ale muszę po nią siegnąć jak najprędzej, bo wszyscy polecają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Lawendowy pokój mam od jakiegoś czasu ochotę. I chyba się w końcu za niego wezmę! Co do Miniaturzystki, to też jest o niej w tym roku dość głośno, ale nie jestem co do niej przekonana. Ale skoro jesteś już kolejną osobą, która o niej mówi, to chyba jak się trochę odczytam z tego co mam zaplanowane to w końcu się za nią wezmę:D
  Jeżeli ktoś byłby zainteresowany tym co skrobię, to zapraszam do odwiedzenia mojego bloga, a jeżeli się spodoba, to do zaobserwowania i komentowania: http://kulturaczytania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Muffinka ma rację, bardzo przyjemnie się Ciebie ogląda :) Kilka z książek, o których mówisz, miałam już w planach wcześniej, a "Miniaturzystkę" właśnie dodaję do listy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lawendowy pokój nie podobał mi się tak bardzo, jak Tobie. Natomiast zgadzamy się, co do GNW! W planach mam: Hopeless, Obsydian, Monument, Echa pamięci, Dobry ojciec.
  Co do Miniaturzystki to jakoś obawiam się po nią sięgnąć. Mam nadzieję, że w końcu się przełamię i zaryzykuję!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale przyjemnie się patrzy na tą biblioteczkę za Tobą :) co do zestawienia - mamy bardzo podobne gusta :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Lawendowy pokój" skończyłam czytać kilka dni temu ,ale była to książka niesamowita . Masz rację , każdy powinien się z nią zapoznać. "Hopeless" też była bardzo ciekawa , ale nie wbiła mnie w fotel ..
  Mam w planach "Monument 14" oraz "Echa pamięci " ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gwiazd Naszych Wina , naprawdę świetny film , że o książce nie wspomnę. ;)
  ( http://majkaczyta14.blogspot.com/ )

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive