Fiszki. Gramatyka dla początkujących - język angielski

Człowiek uczy się przez całe życie. Szczególnie języków, w których ciągle pojawiają się zwroty o nowym znaczeniu. Angielski jest jednym z bardzo szybko rozwijających się języków, a do tego zaczyna posługiwać się nim coraz większa liczba osób, więc siłą rzeczy chcemy się go nauczyć, żeby móc porozumiewać się z obcokrajowcami, czytać bądź oglądać filmy w oryginale. Dziś przedstawię Wam podstawową gramatykę angielską na fiszkach, która z pewnością ułatwi poznawanie tego języka.

Jednym z najlepszych sposobów nauki jest nauka poprzez skojarzenia bądź taka, którą możemy przedstawić w prosty sposób, często za pomocą obrazków. Nikt z nas nie chce się uczyć niesamowicie trudnych definicji i wyrywać sobie włosów z głowy przy nauce kolejnych rzeczy. Jednak trudnym zadaniem jest przedstawić niektóre językowe aspekty w prosty i przejrzysty sposób, a szczególnie jeśli chodzi o gramatykę. Byłam bardzo ciekawa tego, jak poradzi sobie z tym wydawnictwo Cztery Głowy i muszę przyznać, że jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczona. Udało się im przedstawić podstawy gramatyczne w przystępny sposób!

Gdyby nie fakt, że angielski znam na wyższym poziomie, pewnie bardzo dużo udałoby mi się nauczyć z tych fiszek. Teraz mogłam spojrzeć z nieco szerszego punktu widzenia i mogłam ocenić czy z tymi fiszkami można zacząć swoją przygodę z angielską gramatyką. Okazuje się, że tak! Gramatyka zawsze wydaje się uczniom rzeczą, która jest najtrudniejsza i najdłużej się jej uczy. Dzięki fiszkom wydawnictwa Cztery Głowy ta nauka wcale nie musi być katorgą. Można stworzyć karteczki, które naprawdę dobrze pomogą w opanowaniu podstaw. Nigdy nie myślałam, że taka gramatyka może okazać się przyjemna, a jednak fiszki idealnie spełniają swoją rolę. Mamy tutaj 250 dwustronnych kart, a każda z nich jest naprawdę profesjonalnie i dobrze opracowana. Poznajemy 47 najważniejszych zagadnień w angielskiej gramatyce w bardzo prosty i przejrzysty sposób.

Łatwo można nauczyć się z informacji przedstawionych na fiszkach. Są na karcie dobrze rozplanowane i przede wszystkim nie da się w niczym pogubić. Mamy bardzo prosto, ale jednocześnie dokładnie opisane każde zagadnienie razem z rzeczami, które powinniśmy wiedzieć, co sprawia, że nauka jest naprawdę przyjemna. Poza tym świetnym rozwiązaniem jest również załączona książeczka, w której możemy ćwiczyć poznane zagadnienia. Tworzy to kompletny obraz naszej nauki. Nie dość, że poznajemy w przystępny sposób reguły to jeszcze możemy je przećwiczyć. Oczywiście tak jak w każdych fiszkach mamy tutaj specjalne przekładki: uczę się, powtarzam i umiem, dzięki którym możemy systematycznie podchodzić do naszej pracy nad gramatyką. Mamy nawet wytłumaczone w jaki sposób powinniśmy je stosować. Oczywiście, powinniśmy się uczyć tyle, ile chcemy. Dopóki nas to nie znuży, wtedy możemy odłożyć fiszki na bok, wrócić do nich kolejnego dnia i korzystać dalej z kolorowych przekładek. Ja jestem naprawdę pod dużym wrażeniem tych fiszek, gdyż chyba jeszcze nigdy nie widziałam, żeby można było nauczyć się gramatyki w tak przyjemny sposób.

Dużo dałabym, żeby znaleźć takie fiszki, gdy dopiero poznawałam angielską gramatykę. Z pewnością te karty są idealne dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim, ale nie tylko dla nich. Również są bardzo przejrzyste i oferują świetny sposób powtórzenia dla osób, które chcą ugruntować swoją znajomość gramatyki bądź potrzebują powtórki przed maturą lub innym egzaminem. Jedno jest pewne: te fiszki to naprawdę świetny sposób nauki, a ja je bardzo polecam. Jestem przekonana, że z nimi zgłębianie angielskiej gramatyki będzie czystą przyjemnością!


Za możliwość nauki z Gramatyki dla początkujących dziękuję wydawnictwu Cztery Głowy.

5 komentarze:

 1. Brzmi ciekawie, zwłaszcza, że ostatnio intensywnie uczę się angielskiego, a jestem początkująca (A2).

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie fiszki dla początkujących są jak znalazł;) Dużo osób w ten sam sposób uczy się słówek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem dlaczego, ale nigdy nie uczyłem się żadnego języka używając fiszek. Pewnie gdybym dopiero zaczynał przygodę z angielskim, byłyby idealne. Może rozejrzę się za takimi do włoskiego (a widzę, że na stronie tego wydawnictwa jest w czym wybierać), bo uczę się go obecnie od podstaw ;)

  REVIEW

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi interesująco ja widziałem podobne fiszki fajna sprawa ;)
  pozdrawiam
  http://niebioeski.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. no na początek będzie przydatne, ale szukam już czegoś dla bardziej zaawansowanych

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive