Najbardziej wyczekiwane premiery 2015 roku

(zdjęcie własne)
Nowy Rok, nowe niesamowite premiery książkowe! To jedna z rzeczy, z których zawsze najbardziej się cieszę na myśl o kolejnym roku. Tym razem 2015 zapowiada się naprawdę obiecująco, a ja już nie mogę się doczekać aż przeczytam książki, które wydawnictwa dla nas wydadzą. Pozwoliłam sobie przygotować listę kilku książek, na które wyjątkowo czekam w tym roku (albo mam nadzieję, że zostaną wydane).Aaa, trzecia część serii Lux, czyli Opal zostanie wydana już w lutym! Wprost skakałam z radości, gdy się o tym dowiedziałam! Tak samo zareagowałam na wieść o nowiutkiej i pachnącej powieści Diane Chamberlain, czyli Milcząca siostra. Po prostu byłam przekonana, że to właśnie ona zostanie wydana w klubie Kobiety to czytają! w lutym. Następnie mamy Samodzielne studia, które wyjdą pod koniec stycznia. Może nie zapałałam wielką miłością do pierwszej części, ale naprawdę chcę przeczytać kolejną i dowiedzieć się, co też autorka dla nas wymyśliła. Później cudowne Kroniki Bane'a, na które tak bardzo długo czekałam i niesamowicie cieszę się, że zostaną wydane w jednym tomie w papierowym wydaniu. Nie będziemy musieli długo na nie oczekiwać, bo mają zostać wydane jeszcze w styczniu. Na Złodziei snów czekałam już w zeszłym roku! Dodawałam tę książkę nawet do zestawienia powieści, na które czekam w 2014 roku, a wydawnictwo postanowiło wydać ją dopiero w marcu tego roku. No cóż, lepiej później niż wcale. Następne trzy książki to moje zachcianki na ten rok (bo mogę!). Słyszałam, że za wydanie Girl Online ma się zabrać wydawnictwo Insignis i niesamowicie się cieszę. Zoellę uwielbiam i czekam z niecierpliwością na moment, kiedy ta książka znajdzie się w moich łapkach. Pod koniec mamy książki niesamowitej Sarah J. Maas, czyli Heir of Fire i A Court of Thorns and Roses. Naprawdę liczę na to, że kontynuację Szklanego tronu wydadzą jeszcze w tym roku, natomiast z tą drugą... mogą być problemy, bo jeszcze nie została wydana za granicą, ale to przecież da się szybko nadrobić! Mam wielką nadzieję, że większość z tych książek zostanie wydana w 2015, a ja już skaczę z radości na samą myśl o nich. A jakie książki Wy chcielibyście znaleźć w swoich łapkach w 2015 roku?

18 komentarze:

 1. W 2015 nie zamierzam robić długiej booklist, ale z pewnością znajdzie się w niej Szklany Tron. Muszę przeczytać ten cykl! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojaaaa! Pierwszy raz słyszę, że „Girl Online" będzie w Polsce! :o Nawet nie wiesz jak mnie tym ucieszyłaś ^^ Ja z niecierpliwością czekam na „Fangirl” i „Eleanor & Park”. I również mam nadzieję na kontynuację „Szklanego Tronu" w tym roku :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Maas również czekam, choć trzeci tom przeczytam chyba w oryginale. Nie wytrzymam, a przynajmniej będę miała również świetną motywację do poprawy angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kroniki Bane'a czytałam w nieoficjalnym tłumaczeniu i sądzę, że są fajne... ale bez przesady. Może za drugim podejściem się przekonam? :) I jejku, jakie klimatyczne zdjęcia robisz! *.*

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Złodziei snów i książki Sarah J. Maas też baaaardzo czekam! A nawet doczekać się nie mogę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja czekam na polskie wydanie "Fangirl" oraz "Eleanor&Park". W lutym ma się ukazać pierwsza część nowej serii mojej ulubionej polskiej autorki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Już nie mogę się doczekać :P Najbardziej wyczekiwana przeze mnie pozycja to i tak będzie "The Wnds of Winter" Martina :)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również z wytęsknieniem wypatruję "Złodziei snów"! :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Nareszcie kontynuacja Króla Kruków! Bardzo się z tego powodu cieszę c:

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety nie znalazłem wśród zapowiedzi niczego, co mogłoby mnie zainteresować. Trzymam kciuki za to, żeby wszystkie książki trafiły na Twoją półkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kontynuacja Szklanego Tronu ma się ukazać na jesień. Wydawnictwo spytane jednak na stronie, czemu tak późno odpowiedziało, że data nie jest ostateczna i narady nadal trwają, lecz jedno jest pewne książka na pewno nie ukaże się w c z e s n ą wiosną ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z pewnością muszę mieć u siebie dwie powieści Sarah J. Maas!

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na "Samodzielne studia" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Również czekam na"Kronika Bane'a" - uzupełni to obraz świata Nocnych Łowców :) Mam podobną sytuację jak ty z drugą częścią serii - mimo to chciałabym zobaczyć jak autorka poprowadzi te "Samodzielne studia" - identycznie ze "Złodziejem snów" (więcej się po Maggie spodziewałam). Mam do przeczytania "Onyks" zanim zabiorę się za "Opal", a co do "Szklanego tronu" to nie wiem, czy kontynuować lekturę, gdyż zawiodłam się troszkę na tomie pierwszym. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Opal! Kroniki Bane'a! Złodziej snów! Heir of fire! Muszę je mieć ;-)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam nadzieję, że zdobędziesz to wszystko! :) Muszę w końcu poznać jakieś dzieło mojej imienniczki.

  OdpowiedzUsuń
 16. Z wyjątkiem drugich pozycji w obu rzędach, czekam na każdą :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja zdecydowanie czekam na Kroniki Bane'a, bo Magnus jest jedną z moich ulubionych postaci z książek Cassie i chcę sie dowiedzieć o nim jak najwięcej. Z niewymienionych pozycji czekam jeszcze na Eleonorę i Park i Misję 100 :)

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive