Warto zwrócić uwagę na Ogólnopolską Zbiórkę Darów Kulturalnych!

Każdy z nas, książkoholików, uwielbia spędzać weekendy pod kocem z kubkiem herbaty/kawy/kakao i dobrą książką w ręce. Dzięki literaturze rozbudowujemy swoją wyobraźnie, a powieści przenoszą nas do innego świata, w którym możemy zapomnieć o troskach otaczającej nas rzeczywistości. Czyż nie tak jest? Ale trzeba pamiętać o tym, że są też ludzie, którzy nie mają możliwości takiego odizolowania się od rzeczywistości i nie mogą czytać, bo zwyczajnie nie mają czego. Nie stać ich na książki, a bardzo chcieliby czytać. Wydaje mi się, że powinniśmy udostępniać literaturę dla każdego chętnego człowieka, więc dlaczego nie spróbować pomóc tym osobom, które nie mają możliwości kupowania książek? Wiadomo, że są jeszcze biblioteki, jednak miło byłoby mieć choć jedną książkę, do której można sięgnąć w razie potrzeby. I tu właśnie portal Sztukater postanowił przeprowadzić ciekawą akcję: Ogólnopolską Zbiórkę Darów Kulturalnych.

O co chodzi?
Sztukater postanowił przy pomocy wszystkich zainteresowanych tych akcją, w te święta obdarować wiele placówek, które do tej pory nie miały możliwości na dostarczenie dużej ilości literatury bądź urządzenie dogodnego miejsca do czytania dla chętnych.

Co zbierają?
Wiadomo, że każda możliwa pomoc byłaby dobra dla osób, które jej potrzebują, a przecież w naszej biblioteczce na pewno jest wiele książek, z których wyrośliśmy, dostaliśmy w prezencie, ale jednak nie czytamy takiego gatunku lub po prostu książka się nam nie spodobała i zalega na półce. Właśnie takie pozycje można przesłać do siedziby Sztukatera. Co dokładnie chcą zbierać?

  • książki
  • materiały biurowe
  • meble
  • pieniądze na wyposażenie wnętrz placówek

W jaki sposób można przekazywać dary?
Jeśli chodzi o książki to świętym dla Was powinien być adres siedziby głównej Sztukatera, czyli:

Stowarzyszenie Sztukater
Z dopiskiem: „Święta z Książką”
skr. pocz. Nr 6
50-950 Wrocław 68

Natomiast jeśli wchodzi o wpłaty pieniężne bądź inne rzeczy to wszystkie potrzebne informacje znajdziecie tutaj.

Nie zapomnijcie!
Do każdej paczki autorzy akcji proszą o dodanie kartki świątecznej, w której znalazłyby się odręcznie wypisane życzenia (bez danych osobowych adresata, z dedykacją). Zostanie ona przekazana w Wigilię Bożego Narodzenia osobom bezdomnym w schroniskach. Czyż to nie jest miły gest? 
Książki wcale nie muszą być nowe, ale przydałoby się, żeby były w stanie dobrym, żeby można było z nich jeszcze czytać, bo jaki jest pożytek z porozrywanej powieści?

Terminy, o których nie możecie zapomnieć:
Zbiórka darów trwa od grudnia 2013 r. do 1 grudnia 2014 r., więc czasu na wysyłanie rzeczy mamy naprawdę bardzo dużo. Wszystkie paczki zostaną rozdysponowane co kwartał. A koniec akcji i jednocześnie jej rozliczenie będzie miało miejsce 10 grudnia 2014 r. 

Według mnie akcja naprawdę jest godna uwagi i za chwilę właśnie będę przeszukiwać swoją biblioteczkę w poszukiwaniu książek, które moglyby znaleźć nowy dom. A czy Wam podoba się ta akcja? Jeśli tak to podzielcie się informacją o niej ze znajomym, piszcie na Waszych fanpage'ach lub po prostu się do niej przyłączcie. Myślę, że jesteśmy jedną z najlepszych grup, które mogą się przyłożyć do tej akcji, bo w końcu książki to dla nas świętość, więc dlaczego nie mielibyśmy zrobić czegoś, żeby rozpowszechnić czytelnictwo? Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie tutaj i bardzo zachęcam do przyłączenia się do tej akcji, a postępy OZDK będziecie mogli oglądać tutaj. Mam dla Was dzisiaj jeszcze dwa filmiki:2 komentarze:

 

Blog Archive