Zapowiedź: Szukając Alaski - John Green

Szukając Alaski - John Green

 • Słynna pierwsza powieść jednego z najpopularniejszych współczesnych autorów literatury młodzieżowej, który w USA został uznany autorem roku 2012 i osiągnął status kultowego.
 • Najnowsza ksiażka Johna Greena, Gwiazd naszych wina, od ponad roku nr 1 na liście bestsellerów, „New York Timesa” i Najlepsza Książka Roku wg najbardziej liczących się mediów amerykańskich, bestseller m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech, świetnie przyjęta przez polskich czytelników (premiera w Polsce w lutym 2013)
 • Bestseller „New York Timesa”

Porównywany z przełomowym Buszującym w zbożu J.D. Salingera literacki debiut Johna Greena to powieść o myślących i wrażliwych młodych ludziach. Zbuntowanych, szukających intensywnych wrażeń i odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami, o przyjaźń, której doświadcza się na całe życie.
Niezapomniana opowieść o odkrywającym życie Milesie zakochanym w szalonej, zbuntowanej Alasce, dzięki której odnalazł Wielkie Być Może – czyli najintensywniejsze i najprawdziwsze doświadczenie rzeczywistości.

John Green jest autorem bestsellerów z listy „New York Timesa”. Debiutował znakomitą powieścią Szukając Alaski, porównywaną z Buszującym w zbożu J. D. Salingera, opublikował następnie kilka powieści, z których ostatnia, Gwiazd naszych wina przyniosła mu ogromną popularność. Otrzymał wiele nagród literackich, m.in.: Printz Medal, Printz Honor i Edgar Award. Mieszka z żoną i dziećmi w Indianapolis.

Ja już wprost nie mogę się doczekać, żeby móc przeczytać tę książkę, gdyż John Green zachwycił mnie Gwiazd naszych wina i Papierowymi miastami. A premiera już za miesiąc, czyli 25 września 2013 (premiera przeniesiona na 9 października 2013)Jestem przekonana, że Szukając Alaski okaże się genialną lekturą, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Recenzje poprzednich książek:

13 komentarze:

 1. opis wydaje się średni, ale i tak bardzo chętnie przeczytam te książkę. może kupię ją sobie na urodziny bloga :D "Papierowe miasta" były przecudowne, "Gwiazd naszych wina" trochę mniej, ale w obu widać talent Greena więc jestem ciekawa jego debiutu :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już i powiem, że jest świetna :) Najlepsza jak dla mnie, lepsza od Gwiazd Naszych Wina :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. "Buszujący w zbożu" to BARDZO mocne porównanie... Hmmm... Chyba zakupię, jak tylko się pojawi :)

  Pozdrawiam,
  Olga

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zamawiam Papierowe Miasta w tym tygodniu :) jeśli mi się spodoba to być może sięgnę po pozostałe tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałabym tę książkę, ale najpierw wolałabym sięgnąć po "Gwiazd naszych wina" i "Papierowe miasta". :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też, rzecz jasna, czekam ;) A, nie żebym się czepiała czy coś, ale pozostanie raczej w pamięci, a nie powieści :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam co prawda żadnej książki tego autora, ale na pewno z czasem to zmienię :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety mam przed sobą jeszcze "Papierowe miasta" i nie wiem kiedy uda mi się je przeczytać, ale tą także bym z chęcią poznała. Te okładki są po prostu fascynujące. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam jeszcze żadnej książki Greena, ale w niedalekiej przyszłości zamierzam to oczywiście zmienić :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznaję, że jestem strasznie ciekawa tej książki :D Czytałam "Gwiazd naszych wina", więc chętnie sięgnę po kolejną powieść tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na razie czytałam jedynie "GNW", ale z resztą również mam chęć się zapoznać. Zapowiada się ciekawie. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałem jeszcze żadnej książki Greena, ale to właśnie od tej chcę zacząć.

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive