19. Magia wiedźm - Claire

Polski tytuł: Magia wiedźm
Oryginalny tytuł: Die Magie der Hexen
Autorka: Claire
Ilość stron: 319
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Kategoria: literatura popularnonaukowa
Wydanie polskie: 2011
Rok wydania oryginału: 2006
Cena z okładki: 39,30 zł
Ocena: 7/10
Dostępna również: Księgarnia Gandalf

"Czy czarny kot przynosi pecha czy nie, zależy od tego, czy jest się człowiekiem czy myszą!"

Claire urodziła się w 1981 roku w Niemczech. Już jako dziecko wychowywała się w otoczeniu wiejskim, w którym praktykowało się wiele zwyczajów ludowych i tradycji. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od opublikowania magazynu dla czarownic. Zachęcona pozytywnymi ocenami postanowiła napisać książkę. Jej pierwsza pozycja nosi tytuł "Podstawy białej magii".

W dawnych czasach każdą kobietę, która znała się na zielarstwie lub potrafiła wykorzystywać właściwości kamieni szlachetnych nazywano wiedźmą. Słowo "wiedźma" oznacza dosłownie osobę "która wie". Ma ona znacznie szersze horyzonty niż większość ludzi i potrafi wykorzystać do swoich celów niezwykłe umiejętności, jakie posiadła dzięki znajomości białej magii. Przez lata wiedźmy budziły strach - dziś stanowią elitę. Wiele dziewczyn, gdy były małe chciały być wróżkami, a nawet próbowały wykonywać różne zaklęcia na podstawie choćby serialu "Czarodziejki". Sama go po prostu ubóstwiałam i z koleżankami często próbowałyśmy konstruować zaklęcia, a potem je 'rzucać'. Z czasem ta chęć poznania magii mogła zaniknąć lub przeciwnie - jeszcze się pogłębić. Wiele osób sięga po poradniki dotyczące rzucania zaklęć bądź prac z czakrami. Jeśli i Wy pragniecie zgłębić magiczną wiedzę - to ta książka jest dla Was.

"Wielu małych ludzi w wielu małych miejscowościach, którzy czynią wiele małych rzeczy, może przemienić oblicze świata."

Autorka w swojej książce omawia wszystko co związane jest z białą magią. Zaczynając od rozdziału drugiego mamy do czynienia z medytacją i energią czakr. W następnym dowiemy się jak barwa ubrania, ozdoby i kosmetyki wpływają na nasze życie. W czwartym poznamy magię zapachów - zarówno zwykłych jak i kadzideł, które nas ochronią i oczyszczą. Część piąta skupia się na uroku pieniędzy, czyli energii świata materialnego. Rozdział szósty jest przez wszystkich najczęściej czytany, bowiem dotyczy on miłości i erotyki.  Specyfiki wróżenia poznamy w rozdziale siódmym, a w świat duchów wejdziemy w ósmym. Jest jeszcze rozdział dziewiąty, w którym autorka pokazuje nam jak chronić się przed wampirami energetycznymi, jak rozmawiać z wszelkimi istotami bądź jak urządzić magicznie odprężającą i oczyszczającą kąpiel.

Mi w książce najbardziej spodobał się rozdział o magii barw. Dowiedziałam się, że każdy kolor, każdy zapach bądź makijaż wpływa na nasze dobre samopoczucie. A już najbardziej z całego rozdziału urzekła mnie magia włosów. Nie dość, że wyrastają one z miejsca, w którym przetrzymywane są wszystkie informacje to jeszcze zbierają także te w psychiczno-duchowym obszarze. Prawie żadna kobieta, która właśnie zakończyła chory, dłuższy związek, nie powstrzymała się od dokonania jakiejkolwiek zmiany w swojej fryzurze. Bowiem długie włosy mogą silniej niż krótkie przyjmować panującą wokół energię. Dzięki temu można wyjaśnić dlaczego mężczyźni w naszym kręgu kulturowym do dziś zazwyczaj noszą krótkie włosy - mężczyźnie przypisuje się rolę, w której uwydatnia się racjonalność i efektywność, natomiast nie pożądana jest tutaj wrażliwość i intuicja. Również kolor naszych włosów ma na nas wielki wpływ. Naprawdę można te wszystkie tematy drążyć godzinami, bo to jedna z tych książek, których zawartość nigdy nam się nie znudzi.

Autorka przedstawia wszystko bardzo przystępnym językiem przez co całą książkę czyta się szybko, miło i płynnie. Po sposobie wyjaśniania niektórych rzeczy w książce, widać, że pani Claire naprawdę zna się na tym, co opisuje i sprawia jej wielką przyjemność obcowanie z magią. Nie narzuca swoich poglądów, wręcz przeciwnie - pragnie, żebyśmy sami ocenili co jest nam najbardziej potrzebne i co jest dla nas najważniejsze. Książka jest skierowana do jednego grona odbiorców - osób, które chcą zapoznać się z magią. Jeśli trafi się jakiś niedowiarek to zbawienna moc płynąca z niektórych rzeczy, nie podziała na niego. 

Chciałam również zwrócić uwagę na to, co przyciągnęło mnie do tej pozycji - okładka. Jest naprawdę niesamowita i ma w sobie coś takiego, że czuje się przemożną chęć sprawdzenia zawartości tej książki. Nosi w sobie pewną tajemnicę, którą poznamy tylko wtedy, gdy przeczytamy tę pozycję.

Jest to moje pierwsze spotkanie z książką o magii i jestem po prostu zachwycona. Jednak niestety nie mam tutaj możliwości porównania jej z innymi dziełami. Natomiast autorka zainteresowała mnie na tyle, że z przyjemnością pogłębię swoją wiedzę na temat magii. Nie dopatrzyłam się w niej jakiś sprzeczności lub błędów i czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Zdecydowanie polecam tę lekturę każdemu kto chciałby się dowiedzieć więcej na temat magii, a nawet jeśli nie jesteście tym zainteresowani to warto po nią sięgnąć - chociażby z czystej ciekawości. Można się z niej naprawdę wiele rzeczy nauczyć.

"Żyjemy w kulturze, w której od najmłodszych lat jesteśmy przyzwyczajeni, by stale coś robić, ciągle mieć coś do załatwienia, wykorzystywać i oszczędzać czas. Jednak gdzie właściwie uciekają te wszystkie chwile, które - rzekomo! - oszczędziliśmy dzięki korzystaniu z tych wszystkich innowacyjnych wynalazków, którymi się posługujemy?"


Za możliwość poznania tajemnic magii serdecznie dziękuję Studiu Astropsychologii!


***

Dzisiaj przebiliście 8000 wejść! Jestem niesamowicie dumna i szczęśliwa. :3 Wypatrujcie uważnie nowego konkursu, który już niedługo pojawi się na blogu. ;)


13 komentarze:

 1. Zainteresowałaś mnie tą książką. Magia i wiedźmy to mój klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się interesująca, chociaż nie w moim stylu ;)
  Jednak okładka naprawdę ładna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jednak nie dla mnie. Zazwyczaj nie czytam takich książek. Chociaż może cza to zmienić...?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło wspominam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i bardzo mi się spodobała! Nawet nie myślałam, że aż tak mnie wciągnie - zwłaszcza, że nie jest to żadna powieść. Momentami miałam nawet wielką ochotę wypróbować któreś z tych wszystkich propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba sobie podaruję tę pozycję, bo bardzo sceptycznie podchodzę do takiej tematyki :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Może być ciekawa. Lubię od czasu do czasu poczytać o tych sprawach zwłaszcza że kiedyś się takimi właśnie wierzeniami interesowałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej twardo stąpam po ziemi, więc podziękuję.

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive