English matters: Fashion

Grunt to znaleźć sposób, który pomoże nam w nauce języka. Jeśli chodzi o język angielski może być to różnie, jednak z pewnością pomoże Wam tutaj English matters. Każda możliwość nauki angielskiego jest dobra i od osoby zależy jaką drogę wybierze. Niektórzy świetnie uczą się ze słuchu, a drudzy poprzez czytanie. Przy English matters macie obydwie te możliwości, gdyż oprócz zwykłego czytania magazynu możecie również odsłuchać nagrania niektórych artykułów. Czyż to nie jest świetne rozwiązanie? Ja jestem naprawdę bardzo zadowolona z każdego kolejnego magazynu, a szczególnie z wydań specjalnych, które są naprawdę świetne. Tym razem miałam przyjemność poczytać nieco na temat mody. Może nie jest to mój ulubiony temat, jednak trzeba przyznać, że artykuły są tak dobrze wykonane, że aż chce się coraz więcej czytać!

Mimo tego, że moda nie jest moim ulubionym zagadnieniem to z przyjemnością sięgnęłam po ten numer magazynu. Wydania specjalne English matters mają to do siebie, że wprost widać ten entuzjazm z określonego tematu, na jaki miały zostać stworzone poszczególne artykuły. Naprawdę świetnie czyta się coś, co jest zrobione z pasją, a nie z przymusu. Mimo tego, że nie lubię tego tematu to czytałam z wielką przyjemnością, a dodatkowo nauczyłam się sporo nowych rzeczy. Oczywiście nie tylko nowego słownictwa czy zwrotów, ale wiem teraz więcej faktów na tematy poruszane w artykułach niż przedtem. English matters łączy w sobie elementy nauki języka angielskiego oraz nauki faktów z całego świata, przez które możemy o wiele więcej się dowiedzieć. Jeśli chodzi o Fashion to każdy artykuł czytało mi się bardzo dobrze. Najbardziej zapadł mi jednak w pamięć ten o blogerkach modowych, bo jednak mimowolnie jestem bardziej zainteresowana tym, co się dzieje w blogosferze. To naprawdę ciekawe doświadczenie przeczytać o tym po angielsku. Poza tym artykuł o modzie wiktoriańskiej również wyjątkowo podbił moje serce. Jak zwykle jestem zachwycona!

Uwielbiam w tych magazynach to, że są tak dobrze zrobione. Widać, że są robione z pasją, a nie z przymusu. Wszystkie artykuły są wyczerpujące, a oprócz zwykłych informacji czysto naukowych zawierają bogate słownictwo, z którego można naprawdę wiele zapamiętać. Poziom słówek nie jest zbyt wysoki ani też zbyt niski. Z pewnością jednak jest to magazyn dla osób, które już uczą się angielskiego. Nie zaczynajcie z tym magazynem swojej nauki, bo może Wam być trudno. Jeśli szukacie możliwości poznania nowego słownictwa, w tym przypadku związanego z modą, i dodatkowo dowiedzieć się ciekawych rzeczy to te magazyny będą dla Was na pewno dobre.

Każdy kolejny jest jeszcze lepszy od poprzedniego i można się z nich wiele nauczyć. Ja sama jestem bardzo zadowolona z wyników, gdyż widzę, że mam o wiele bogatsze słownictwo i gdyby nie English matters to na pewno nie znałabym tylu ciekawych zwrotów. Według mnie powinniście spróbować swoich sił z czytaniem artykułów po angielsku, bo dzięki temu z pewnością bardzo dużo się nauczycie. Ja naprawdę bardzo Wam polecam te magazyny i jestem przekonana, że jeśli będziecie systematycznie poznawać kolejne dawki słownictwa to osiągniecie duże efekty.


Za możliwość przeczytania English matters: Fashion dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

3 komentarze:

 

Blog Archive