Niedługo wychodzi: Przypływ - Daniela Sacerdoti

Polski tytuł: Przypływ
Oryginalny tytuł: Tide
Autor: Daniela Sacerdoti
Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek
Język oryginału: angielski
Ilość stron: 392
Wydawnictwo: Dreams
Kategoria: fantastyka
Premiera: 31 stycznia 2014
Oprawa: miękka + skrzydełka


Po "Wizjach" czas na "Przypływ"! Już niedługo zostanie wydana kolejna część serii napisanej przez Danielę Sacerdoti, która opowiada o przygodach nastoletniej łowczyni demonów - Sarze Midnight. Mimo tego, że do pierwszej części podchodziłam raczej sceptycznie to jestem bardzo ciekawa "Przypływu" i mam nadzieję, że okaże się on nieco lepszy niż poprzednia część. Ale na razie dowiedzmy się może o czym właściwie będzie ten tom.

Sara Midnight nie jest zwyczajną nastolatką. To łowczyni demonów, która znalazła się w samym środku krwawej wojny. Osierocona w wieku szesnastu lat zmuszona jest nauczyć się śmiercionośnej profesji swojego rodu. Harry Midnight, który zaoferował pomoc jako daleki kuzyn nie jest tym, za kogo się podaje. To Sean Hannay. Chłopak z czasem staje się jej najlepszym przyjacielem i w mgnieniu oka życie Sary zmienia się nie do poznania.

Walka trwa. Sean i Sara wygrali pierwszą bitwę, lecz wojna szaleje i demony stają się coraz silniejsze. Dziewczyna pragnie się dowiedzieć, kto jest jej wrogiem, nim świat pogrąży się w chaosie. Misja doprowadza ją do posiadłości od pokoleń należącej do rodziny. Midnight Hall na wyspie Islay skrywa mroczne sekrety przodków oraz władcy demonów, który poprzysiągł zniszczyć Sarę.

Kiedy wokół niej zaczyna wirować nowy świat, dziewczyna musi uporać się z niełatwą przeszłością Midnightów i ich dziedzictwem, aby przebić się przez falę demonów i dotrzeć do ich władcy.


Wizje | Przypływ


1 komentarze:

  1. Z opisu ta seria wydaje mi się bardzo podobna do Darów Anioła. :\

    OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive