291. Przedpremierowo: Cena naszych pragnień - Dominika Smoleń


Tytuł: Cena naszych pragnień
Autorka: Dominika Smoleń
Ilość stron: 208
Wydawnictwo: Lucky
Kategoria: literatura młodzieżowa
Data wydania: 26 sierpnia 2015
Cena z okładki: 23,90 zł
Ocena: 6/10Oliwia przeprowadza się z matką i bratem bliźniakiem do nowego miasta. Zostawia swoich przyjaciół z poprzedniej szkoły i przenosi się do placówki z internatem. Dziewczyna na początku nie chce sobie poradzić z tym, że musi ułożyć sobie życie od nowa, jednak w szkole zawsze ma przy sobie swojego brata bliźniaka. Już niedługo Oliwia zacznie podróż w kierunku odnalezienia siebie.

Coraz częściej przekonuję się do polskich autorów, a tematyka tej powieści naprawdę bardzo mnie zaciekawiła. Wydaje mi się, że to jedna z takich książek, do których czytania lepiej przystąpić bez uprzedniej informacji jaka jest jej tematyka. Przyznam wam szczerze, że nieczęsto mam styczność z tego typu powieściami, jednak ta naprawdę mi się spodobała.

Oliwia jest bardzo ciekawą postacią. Zdecydowanie można zauważyć, że jej problemy są bardzo prawdziwe. Pewnie wiele osób mogłoby się utożsamić z tą bohaterką. Cechuje ją spora dawka sarkazmu i widać, że dziewczyna postrzega cały świat z przymrużeniem oka, więc tym bardziej przyjemne dla czytelnika jest zauważanie wszystkim zmian, które w niej zachodzą. Dziewczyna przeniosła się na praktycznie drugi kraj Polski i dopiero wtedy mogła odnaleźć własną tożsamość. Okupiła to sporami z najbliższymi i wieloma sekretami, jednak wydaje mi się, że to, co wyniosła ze wszystkich tych doświadczeń było dla niej bezcenne.

Podobało mi się to, że autorka nie postanowiła sprawić, że wszystko ułoży się po myśli głównych bohaterów, ale nieco namieszała im w życiu i przedstawiła wszystkie wydarzenia tak, jak mogłoby się wydarzyć w prawdziwym świecie. Mimo tego zakończenie mnie nieco zasmuciło, jednak wydaje mi się, że dzięki temu wszystkiemu Oliwia jako bohaterka będzie mogła szybciej dorosnąć i wiele z tego wyniesie. Widać, że ta książka jest debiutem, jednak według mnie udanym. Mam nadzieję, że przeczytam jeszcze wiele książek tej autorki!

Cena naszych pragnień opowiada o odnajdywaniu siebie i swojej drogi pośród otaczających nas ludzi. Czasami trzeba bardzo wiele przeżyć, żeby wyciągnąć z tego najlepszą naukę, a przecież to właśnie życie jest najlepszą nauczycielką. Jeśli poszukujecie takiej książki, a oprócz tego nic nie będzie w stanie Was zadziwić to zdecydowanie sięgnijcie po powieść Dominiki Smoleń.


Za możliwość zrecenzowania książki i objęcia jej patronatem dziękuję autorce - Dominice Smoleń.

7 komentarze:

 1. Widzę, że to mądra opowieść, będę miała na uwadze :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem fajnie się zapowiada, może sięgnę po tę pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis ogromnie mnie zaciekawił, a jako iż cierpię aktualnie na totalny brak weny czytelniczej na pewno za jakiś czas sięgnę po tą lekturę, naprawdę zapowiada się cudownie!
  depends-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Odchodząc od samej treści - zaskakuje też cena.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie nieprzesłodzone książki, więc będę o niej pamiętała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że ta książka przypadła mi do gustu. Lubię takie motywy w powieściach. Jeśli będę miała okazję, na pewno przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive