Nauka z Fiszkoteką: Podstawowe słownictwo hiszpańskie


Tytuł: Podstawowe słownictwo hiszpańskie
Język: hiszpański
Wydawca: Fiszkoteka
Poziom: A1-A2
Rodzaj: fiszki online
Liczba rozdziałów: 39
Ocena: 9/10
źródło: Fiszkoteka.pl
Fiszkoteka to popularna strona internetowa, która została wyróżniona nagrodą dla Złotej strony roku 2011 tygodnika WPROST. W internecie można znaleźć naprawdę bardzo dużo dobrych opinii na ich temat, a dodatkowo telewizja TVP polecała ich stronę.

Czytelnicy mojego bloga wiedzą, że od dawna bardzo chciałam się nauczyć hiszpańskiego i chwytam się każdej okazji do tego, żeby poszerzyć swoją wiedzę. Dlatego kiedy pokazała się możliwość uczenia się z fiszek byłam bardzo zainteresowana i nie mogłam się doczekać. Do tej pory miałam styczność jedynie z fiszkami papierowymi, więc stwierdziłam, że fiszki online będą miłą odmianą. Szczerze przyznam, że takiego rozwiązania nigdzie nie widziałam, co już od razu mnie bardzo zachęciło do nauki. Zazwyczaj przy fiszkach papierowych zapominałam przekładać je do następnych przegródek, a tutaj takie powtórzenie robi za mnie komputer.

Gdy pierwszy raz weszłam na Fiszkotekę stwierdziłam, że strona jest naprawdę bardzo dobrze zrobiona graficznie. Jest plastyczna i dosyć kolorowa, co od razu zachęca czytelnika do spojrzenia w kolejne rubryki. Pierwsza strona bardzo zachęca do nauki, a po przeczytaniu kilku opinii i zarejestrowaniu na stronie byłam bardzo mile zaskoczona i od razu zabrałam się do nauki. Jednym z atutów tej strony jest przede wszystkim jej czytelność. Nie sposób jest się tutaj zgubić, bo wszystko jest zgrabnie poukładane. Dodatkowo, jeśli nie jesteśmy jeszcze zdecydowani czy założyć konto i kupić dany kurs możemy go bezpłatnie przetestować. Nie musimy nawet mieć konta, żeby sprawdzić, jak te fiszki wyglądają i "z czym to się je". Jest jeszcze jedna rzecz, która odróżnia Fiszkotekę od innych stron poświęconych nauce. Fiszkoteka nie zamyka się tylko w schemacie uczenia się języków obcych, ale możemy również przetestować fiszki z przedmiotów humanistycznych bądź ścisłych - zarówno w języku polskim, jak i w niektórych przypadkach w języku obcym.

źródło: Fiszkoteka.pl

Co ciekawego może nam zaproponować Fiszkoteka? Na stronie znajduje się ponad milion fiszek z 25 języków - możemy się uczyć tych bardziej popularnych, jak np. angielski, oraz mniej, takich jak np. duński. Fiszki oprócz zwykłej porcji materiału mają nagraną również wymowę; są pokazane obrazki oraz możemy zobaczyć ich przykłady w zdaniach. Poza tym, nikt nie narzuca nam jakiegoś tempa nauki, którym musimy się uczyć. Sami ustalamy sobie ile chcemy się dzisiaj nauczyć. A może chcemy tylko powtarzać poznane słowa? Taka opcja również istnieje i jeśli po powtórzeniu danego materiału mamy ochotę na więcej, wtedy możemy ustawić sobie porcję kolejnych fiszek.

Co jest nowatorskiego w Fiszkotece? Wszyscy zarejestrowani uczestnicy mogą tworzyć tę stronę. A jak? Poprzez dodawanie swoich fiszek, które potem zostaną oprawione w zdjęcie i zostanie nagrana do niego wymowa. Zazwyczaj strony, które zajmują się internetową nauką języków, nie jako zamykają się na użytkowników. Wszystkie fiszki (bądź cały kurs) są zrobione od początku do końca, a użytkownicy muszą uczyć się dokładnie takiej partii materiału, jaka została im przydzielona. Tutaj nie ma czegoś takiego. Użytkownicy sami tworzą Fiszkotekę i właśnie to czyni ją wyjątkową oraz różną od innych stron zajmujących się fiszkami.

źródło: Fiszkoteka.pl

Kolejna miła rzecz w Fiszkotece to fakt, że mamy trzy możliwości: darmowa nauka, konto premium bądź wykupienie gotowego kursu. Nikt nas do niczego nie zmusza i sami decydujemy o tym, co chcemy zrobić. Ja ze swojej strony bardzo polecam konto premium, dzięki któremu użytkownicy mają dostęp do kolejnych świetnych funkcji takich jak: słuchanie fiszek mp3, ściągnięcie ich w wersji PDF, wydrukowanie i zrobienie ściąg.

Dla mnie Fiszkoteka wypada bezbłędnie i jestem bardzo zadowolona z tego, że udało mi się znaleźć na takiej stronie i popracować nad swoim językiem. Wiem dobrze o tym, że nie każdy z nas kocha język hiszpański i dlatego polecam Wam wybranie kursu odpowiedniego do Waszych preferencji. Szczególnie polecam tę stronę osobom, które mają problemy z nauką, bo Fiszkoteka pomoże Wam szybko uporać się z tym problemem. Strona będzie również idealna dla wszystkich miłośników języków obcych - według mnie każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jeśli do tej pory uczyłeś się z papierowych fiszek to nadszedł czas na coś bardziej nowatorskiego - fiszki online, które proponuje Ci Fiszkoteka. Ze swojej strony bardzo gorąco ją polecam!


Za możliwość nauki z fiszek języka hiszpańskiego serdecznie dziękuję Fiszkotece.pl!


Niedawno została również wydana aplikacja na urządzenia mobilne, dzięki której możecie bezpłatnie i wygodnie korzystać z fiszek na telefonie lub tablecie. Możecie pobrać fiszki na Androida i iOS. Czyż to nie świetne udogodnienie do nauki języka?

10 komentarze:

 1. Pierwszy raz spotykam się z fiszkami online. Może uda mi się je przetestować w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak hiszpański <3 Nareszcie coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hiszpański, piękny język! Aż szkoda, że teraz nie mam już czasu na naukę.
  Pozdrawiam! ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczynałam kiedyś naukę hiszpańskiego, ale skończyło się na alfabecie.
  Może kiedyś skorzystam.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wcześniej doskonaliłam swoje umiejętności językowe na Busuu, ale dużo się tam pozmieniało - według mnie, na gorsze. Powtórki i testy, które kiedyś były za darmo, teraz są płatne. Od jakiegoś czasu szukam swojego miejsca na portalach językowych. Tym razem spróbuję z Fiszkoteką, może tam będzie lepiej :) Muszę doskonalić niemiecki i francuski :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe, ale nie dla mnie. Nie mam czasu uczyć się dodatkowych języków w szkole, a co dopiero w domu. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja właśnie testuję niemiecki. Jestem zaskoczona jak szybko można opanować słownictwo tym sposobem. Dobry pomysł, polecam

  OdpowiedzUsuń
 8. Zachęciły mnie pozytywne opinie fiszek on-line.
  Uczę się hiszpańskiego zatem na pewno wypróbuję
  tę metodę. Przyznam, że o fiszkach już słyszałam ale o on-line fiszkach
  dopiero tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również bardzo chętnie korzystam z fiszek i muszę przyznać, że wypada to super. Jednak na ten moment zdecydowanie najlepsze dla mnie są audio kursy https://www.jezykiobce.pl/s/107/audio-kursy-do-hiszpanskiego i to właśnie głównie z nich korzystam jeśli chcę się uczyć dobrze języka hiszpańskiego.

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive