Garść zapowiedzi od wydawnictwa Dreams
Dopóki śpiewa słowik
Antonina Michaelis
7 marca 2014 r.

Jari ma osiemnaście lat i w porównaniu z najlepszym przyjacielem, Mattim, jest nieporadny w kontaktach z dziewczętami. Nic dziwnego. Żył dotąd w uporządkowanym świecie stałych norm i krochmalonych koszul – brakuje mu doświadczenia. To wszystko zmienia się, gdy spotyka Jaschę. Ta wywierająca niezwykłe wrażenie dziewczyna prowadzi go ze sobą do domu w samym środku leśnej pustelni. Tam Jari odkrywa świat piękna, finezyjnych ornamentów i zmysłowego upojenia. Ale wkrótce okazuje się, że Jascha skrywa pewną tajemnicę. I że za pięknymi złudzeniami kryje się porażająca prawda. Dom na odludziu. Błądzący wędrownik. Las, skrywający zbyt wiele grobów. I niebezpieczeństwo, które wychodzi poza granice wyobrażeń.


Grzywą malowane
Agata Widzowska-Pasiak
28 lutego 2014 r.

Kontynuacja powieści Koń na receptę.
Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce, widziane oczami nowej bohaterki, Gai.
W okolicy dzieją się niezwykłe rzeczy: inwazja królików, podejrzane ucieczki koni i innych zwierząt gospodarskich, dziwne malunki na murach Starego Młyna, muzyka dobiegająca z lasu i przemykająca postać Czarnego Maxa. To tylko niewielka część pasjonujących wydarzeń, które sprawiają, że dzieci ponownie jednoczą siły, aby rozwikłać tajemnicę białej klaczy i kolorowych koni.Gapiszon i wędzone morze
Bohdan Butenko
28 lutego 2014 r.

Kolejne przygody Gapiszona, jednego z najsłynniejszych polskich bohaterów komiksowych, którego wiele perypetii adaptowanych było przez Telewizję Polską w paśmie Wieczorynki. Tym razem Gapiszon poszukuje wędzonego morza, marząc o wielkich połowach!

Wędzone morze? Gdzie to jest?... Spytaj Gapiszona!


Ja nie mogę doczekać się Dopóki śpiewa słowik. Już jakiś czas temu dowiedziałam się o premierze tej książki i od tego czasu nie mogę się doczekać, żeby ją przeczytać. Mam wielką nadzieję, że Antonina Michaelis znowu pokaże swój cudowny sposób pisana, ten który poznaliśmy w Baśniarzu. Recenzję tej książki będziecie mieli możliwość przeczytać już niedługo na moim blogu. 

4 komentarze:

 1. Umieram z ciekawości co do "Dopóki śpiewa słowik" - Antonia Michaelis jest moją ulubioną pisarką zaraz koło Johna Greena i liczę na taką samą genialną powieść jak "Baśniarz".

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza pozycja interesuje mnie najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej zainteresowała mnie pierwsza książka - mimo miłości, posiada coś co lubię - czyli interesującą fabułę i zagadki! :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Dopóki śpiewa słowik" to mój ABSOLUTNY TOTALNY EXTRA MUST HAVE O.O

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive