61. Myśleć efektywnie - Art Markman

Polski tytuł: Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele
Oryginalny tytuł: Smart thinking. Three essential keys to solve problems, innovate and get things done
Autor: Art Markman
Ilość stron: 200
Wydawnictwo: Samo Sedno
Kategoria: poradnik
Wydanie polskie: 2012
Cena z okładki: 29,90 zł
Dostępna również: Księgarnia Gandalf
Ocena: 7/10

Książka poświęcona jest zagadnieniu myślenia efektywnego (smart thinking) – jednej z najbardziej cenionych obecnie na świecie zdolności człowieka, dzięki której można lepiej radzić sobie z problemami i sprawnie odnajdywać kreatywne rozwiązania. Autor publikacji, dr Art Markman, korzystając z najnowszych odkryć w zakresie psychologii poznawczej oraz innych dziedzin nauki, udowadnia, że myślenia efektywnego można, a nawet trzeba się nauczyć.
Poradnik to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce wykorzystać swój potencjał, myśleć w sposób innowacyjny oraz osiągać wyznaczone cele. Polecany jest wszystkim tym, których interesuje własny rozwój i wykorzystanie psychologii do poprawy jakości życia.

Każdy z nas chciałby wiedzieć jak sprawnie rozwiązywać problemy i osiągać zamierzone cele. Niestety nie zawsze nam się to udawało, ale właśnie w tej sytuacji przychodzi nam na pomoc wydawnictwo Samo Sedno z książką "Myśleć efektywnie", czyli pierwszą publikacją, która zajmuje się metodą smart thinking.

Książka została podzielona na osiem rozdziałów. W pierwszym dowiemy się czym właściwie jest samo zagadnienie sprytnego myślenia, a następnie nauczymy się kształtować sprytne nawyki. Trzeci rozdział pokaże nam świadomość swoich możliwości, a kolejny odpowie na pytanie: Czym jest wiedza ogólna?  Ostatnie kilka rozdziałów zostało poświęcone tworzeniu porównań, sposobom skutecznego zapamiętywania, strategii sprytnego myślenia w praktyce i tworzeniu kultury sprytnego myślenia. Brzmi trochę trudno, nieprawdaż? Jednak tym nie musicie się przejmować. Sam język książki jest bardzo przyjemny i, mimo trudnych nazw rozdziałów, możemy momentalnie zdać sobie sprawę z tego, o co chodzi autorowi.


Art Markman bardzo drobiazgowo i z pasją podchodzi do zagadnienia smart thinking. Dowiemy się w tej publikacji naprawdę wielu przydatnych rzeczy, np. będziemy mogli uświadomić sobie jakie zdolności sami posiadamy i poznamy własny mózg. Dowiemy się również jaka metoda zapamiętywania informacji będzie dla nas najlepsza. Jednak nie chodzi tutaj o same zagadnienia poruszane w książce. Sama publikacja jest ułożona tak, że nie sposób się niczego nie nauczyć. Nawet jeśli chcielibyśmy po prostu ją przeczytać to i tak wiele informacji wejdzie nam do głowy. Mi naukę ułatwiło podsumowanie, w którym zostały zebrane informacje z całego rozdziału. Dzięki takiej budowie książki czytelnik może się szybciej nauczyć i wszystko jest bardziej uporządkowane oraz sprzyjające nauce.

Jak już wcześniej mówiłam - ja kocham każdy poradnik tego wydawnictwa, dlatego dla mnie zawsze każdy będzie świetny. Jeśli tylko chce się poznać zagadnienia, które porusza ta książka, to ten poradnik będzie dla kogoś niezmierzoną kopalnią wiedzy. Od zawsze interesował mnie nasz mózg, myślenie, zapamiętywanie oraz wszystko, co jest z tym związane. Jeśli i wy podzielacie moje zainteresowanie to ta pozycja będzie dla Was idealna. Ale nie tylko miłośnik poznawania umysłu i własnych umiejętności znajdzie tutaj coś dla siebie. To pozycja obowiązkowa dla każdego, gdyż dzięki tej książce, oraz innym produktom tego wydawnictwa, możecie polepszyć swoje życie. Jak dla mnie ten poradnik jest genialny i będę go polecać każdemu, kogo tylko spotkam.Za możliwość poznania metody smart thinking serdecznie dziękuję wydawnictwu Samo Sedno!

12 komentarze:

 1. Książka, która z pewnością by mi się przydała. Miło byłoby widzieć ją na półce:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka z pewnością bardzo pomocna i z chęcią bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Publikacja wygląda bardzo ciekawie. Szczególnie zainteresowało mnie kształtowanie sprytnych nawyków i część o mózgu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta pozycja na pewno byłaby przydatna, w końcu to by nie chciał nad sobą popracować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie do poradników nie sposób przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za poradnikami, ale czemu nie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chcę przeczytać tę książkę ;) Jakos polubiłam poradniki z tej serii ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. od tygodnia nic tylko siedzę na blogu, o tak... ta książka mi się z przyda. Tym bardziej, że piszę egzaminy ;P

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie zobaczyłabym ją u siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka zdecydowanie by mi się przydała! :D Świetna recenzja! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. na dzień dzisiejszy to nie dla mnie :)
  wolę czemuś innemu poświecić swój czas :)

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive