37. Powiedz dobranoc bezsennosci - Dr Gregg D. Jacobs

Polski tytuł: Powiedz dobranoc bezsenności. Jak zdrowo spać i lepiej żyć
Oryginalny tytuł: Say good night to insomnia. The 6-week program peoven more effective than sleeping pills
Autor: Dr Gregg D. Jacobs
Ilość stron: 297
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Kategoria: poradnik
Wydanie polskie: 2012
Wydanie oryginalne: 2009
Cena z okładki: 39.30 zł
Ocena: 7/10


"Czas wyśnić zdrowie!"

Dr Gregg D. Jacobs jest specjalistą leczącym bezsenność. Od lat uświadamia zagrożenia wynikające z używania środków nasennych , zgłębia także naturalne techniki pozwalające przezwyciężyć zaburzenia snu.

Od dobrego snu zależy sukces w pracy, miłości i życiu rodzinnym. Niewyspanie upośledza możliwości człowieka w stopniu równie silnym jak alkohol i inne używki. A przecież co noc można smacznie spać.

Autor podpowie, w jaki sposób możesz poradzić sobie z bezsennością. Pomoże w tym opracowany przez niego przełomowy program walki z zaburzeniami snu o naukowo udowodnionej skuteczności. Dr Jacobs obala wiele mitów dotyczących bezsenności i ukazuje zagrożenie, jakie niesie coraz powszechniejsze zażywanie pigułek nasennych.


"Śmiech również świetnie niweluje napięcie i bariery pomiędzy ludźmi."

Jakiś czas temu miałam duże problemy z zaśnięciem, nie wiem czy było to kwestią tego, że nasłuchałam się pewnych opowiadań symtuastic (serdecznie Ci dziękuję -,-) czy z innego powodu, ale nie mogłam przez długi, długi czas zasnąć. A jak już zasypiałam to budziłam się w nocy i znowu kolejny problem. Dlatego pewnego pięknego dnia przypomniałam sobie, iż jestem w posiadaniu tej oto książeczki, więc postanowiłam zagłębić się w mój umysł i dowiedzieć się dlaczegóż to nie jestem w stanie zasnąć.

Część I książki analizuje, dlaczego medycyna zawiodła osoby cierpiące na bezsenność, a w szczególności dlaczego środki nasenne nie stanowią rozwiązania. Tutaj również przedstawione są badania dotyczące programu Jacobsa. Część II zgłębia nawyki wspomagające sen i praktyki zdrowotne. Możemy nauczyć się spać lepiej poprzez modyfikację sposobu myślenia o śnie. Część III ukazuje nam najnowsze badania naukowe dotyczące stresu i jego wpływu na sen. Omówione zostają tam trzy metody redukujące stres i wspomagające kontrolowanie ciała przez umysł.

Od zawsze fascynowała mnie tematyka snów, śnienia i wszystkiego co z tym związane. Powiem szczerze, że naczytałam się tutaj całej masy pomocnych informacji na ten temat i poradziłam sobie z chwilowym problemem bezsenności. Autor w sposób ogólny przedstawia nam problem zaburzeń snów oraz jego faz. Na początku jest przedstawiona cała masa teoretycznych informacji, dzięki którym późniejsze przykłady możemy lepiej zrozumieć. Naprawdę nie powinniście się zrażać suchym przedstawieniem pewnych informacji, gdyż w sen jest interesującym zagadnieniem i wiele rzeczy trzeba na początku wytłumaczyć.

Zapoznajemy się z teorią dr Jacobsa, który przedstawia nam test, dzięki któremu możemy zapisywać postępy w naszej pracy nas snem. Dokładnie przygotowany program, który autor nam przedstawia krok po kroku, umożliwia zapanowanie nad problemami ze snem, Pozycja jest naprawdę bardzo pożyteczna i można wiele dowiedzieć się zarówno o śnie, jak i o tym, w jaki sposób doskonalić nas samych.

Książka jest przede wszystkim obowiązkiem dla osób, które cierpią na zaburzenia snów. Gwarantuję, że po tej pozycji nie będą już nikomu potrzebne pigułki nasenne. Wiadomo, że gdy ludzie dobrze się wyśpią to mają lepszy dzień, więc warto mieć tę lekturę w swoim domu, by w każdym momencie móc po nią sięgnąć i popracować nad sobą. Mi książka bardzo się spodobała i pomogła, więc jestem przekonana, że i wy będziecie zadowoleni.

"Pomimo, że książka adresowana jest do osób, które mają ustawiczny problem z zaśnięciem lub regularnie budzą się w ciągu nocy, jest pomocna również dla tych, którzy nie chcą dopuścić, by bezsenność okresowa przekształciła się w chroniczną, a także dla tych, którzy po prostu chcąc spać lepiej."


Za możliwość poznania lepiej własnych snów i pożegnania bezsenności dziękuję Studiu Astropsychologii!***
Dzisiaj szaro buro i ponuro! :c Jak ja nie lubię takiej pogody, to strasznie dobija i nawet nie mam ochoty przez to czytać. O.o Oby się niedługo wypogodziło, bo strasznie potrzebuję słońca. :D A dzisiaj mam jazdę na piosenkę PSY - Gangnam style. :D Jest tak głupia, że aż fajna i za każdym razem jak oglądam ten teledysk to się śmieję. :P

14 komentarze:

 1. póki co nie cierpię na bezsenność, więc podziękuję ;]
  choć nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. no kurczę, coś dla mnie. Ostatnio w ogóle nie śpię w nocy, a dzień mogłabym przespać cały...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja na bezsenność mam własne, tajemne sposoby ;) więc książką raczej się nie zainteresuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie cierpię na bezsenność, więc ta książka nie jest mi na razie potrzebna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na razie, nie potrzebuję;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również miałam pozytywne wrażenia po tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie potrzebuję, dobrze mi się śpi :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Coś dla mnie ;) Chociaż ostatnio w miarę szybko zasypiam..

  OdpowiedzUsuń
 9. Póki co, śpię spokojnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książkę raczej sobie odpuszczę:)

  OdpowiedzUsuń
 11. o coś dla mnie;) moja bezsenność mnie kiedyś wykończy;(

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie lubię tego typu książek, a po za tym, śpi mi się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mam jakichś szczególnych problemów ze snem, dlatego też raczej nie sięgnę po tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Akurat ze snem nie mam problemów :)

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive