301. Przypadki Callie i Kaydena - Jessica Sorensen

Polski tytuł: Przypadki Callie i Kaydena
Oryginalny tytuł: The Coincidence of Callie and Kayden
Autorka: Jessica Sorensen
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron: 365
Kategoria: New Adult
Wydanie polskie: 2015
Wydanie oryginalne: 2013
Cena z okładki: 34,90 zł
Ocena: 6/10


Callie od swoich dwunastych urodzin postanowiła zrobić wszystko, żeby nikomu więcej się nie spodobać - obcięła bardzo krótko włosy i ubierała same workowate ubrania, by stać się jak najbardziej niewidzialną i móc w samotności przeżywać swoje załamania nerwowe. Kayden od zawsze cierpiał w milczeniu. Nigdy się nie wychylał, wykonywał wszystkie polecenia i nikomu nie mówił o tym, co dzieje się w jego domu. W pewnym przełomowym momencie drogi Callie i Kaydena krzyżują się ze sobą i oboje zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo drugie potrzebuje ocalenia.

To jedna z tych książek, które czyta się w naprawdę niesamowitym tempie. Tematyka poruszona przez Jessicę Sorensen jest wzruszająca, a jednak czytelnik potrafi przeczytać Przypadki Callie i Kaydena w dosłownie jeden dzień i naprawdę świetnie się przy tym bawić. Łatwość jej czytania nie idzie w parze z tym, co autorka tutaj przedstawia, ale to taka seria, którą na pewno bardzo chętnie będę kontynuowała.

Jest naprawdę wiele powieści, w których bohaterowie muszą zmierzyć się z własnymi demonami. Każdy z nas niesie ze sobą jakąś historię, jakiś bagaż doświadczeń, i właśnie to przedstawiła tutaj autorka. Czasami nawet nie wiemy, że osoba, która mieszka obok nas może przeżywać każdego dnia niesamowity koszmar, a my dalej żyjemy w naszej bańce szczęścia nieczuli na to, co dzieje się wokół. Główni bohaterowie nie mieli łatwo w życiu i wydarzyło się naprawdę wiele sytuacji, które mogły ich zniszczyć psychicznie, a jednak dzięki poznaniu siebie nawzajem mogli razem starać się pokonać swoje słabości.

Przypadki Callie i Kaydena to coś więcej niż zwykły romans. Uczucie głównych bohaterów wiedzie tutaj prym, ale dzięki przedstawieniu ich ciężkich sytuacji psychicznych autorka nie popadła w schematyczność i dzięki temu czytelnik nie nudzi się, czytając o losach postaci. To z pewnością nie jest arcydzieło, jednak są czasami takie książki, które czyta się nam naprawdę przyjemnie, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że nie są one idealne i niektórym osobom mogą się nie spodobać. Właśnie tak jest z Przypadkami Callie i Kaydena. Można je po części nazwać ciekawą, nieco odmóżdżajacą książką, po którą fajnie sięgnąć, wciągnąć się i z wypiekami na twarzy czekać na kolejną część, ale z drugiej strony autorka porusza tutaj cięższą tematykę. Jednak mimo wszystko jest ona przedstawiona w bardzo przystępny sposób i jednocześnie sprawia, że czytelnik zostaje złapany za serce, czytając o tym wszystkim, przez co musieli przejść Callie i Kayden.

To powieść dobra na jeden lub dwa dni, którą naprawdę szybko się czyta, a jednak można wynieść z niej pewną naukę. Losy Callie i Kaydena nie są typowym romansem, a Jessica Sorensen potrafiła przemycić do swojej powieści bardzo dużo mądrych sytuacji, które z pewnością sprawią, że zaczniemy patrzeć  na świat w inny sposób. Jeśli lubicie książki, w które można się bardzo łatwo wciągnąć to powiem Wam, że Przypadki Callie i Kaydena dosłownie pochłaniają od pierwszej strony, więc gorąco Wam polecam!


Za możliwość przeczytania Przypadków Callie i Kaydena dziękuję księgarni Tania Książka.

14 komentarze:

 1. O tak, książka świetna :D
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie niepozorne książki! Po okładce sądziłam, że będzie to po prostu kolejne romansidło, ale dobrze, że romans nie jest tu głównym wątkiem ;) Z chęcią przeczytam i zagłębię się w przypadki Callie i Kaydena ;) Pozdrawiam i całuję! <3

  coffeethebook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wrażenie, że ta powieść wręcz czeka na mnie , abym ją w końcu dorwała i przeczytała, a Twoja recenzja tylko to spotęgowała :3 

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim razie muszę się zaopatrzyć!

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja mam małe pytanie odnośnie zbliżających się Targów Krakowskich :D Będziesz może w piątek? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Powieść zapowiada się nawet ciekawie, choć nie gustuję w tym gatunku. Zachęciłaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurczę, to chyba jednak nie dla mnie. Jakoś nie ciągnie mnie do tej książki, choć słyszałam, że jest całkiem okej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam tę książkę w planach, więc wkrótce na pewno znajdzie się na mojej półce ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem, mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony brakuje mi ostatnio takich młodzieżówek, ale z drugiej no cóż... to właśnie kolejna książka z typu, gdzie dziewczyna ukrywa się przed światem i cierpi w milczeniu. Kiedyś jak wpadnie mi w ręce pewnie przeczytam, ale boję się, że to będzie tak jak z "Hopeless" - czyli niestety, ale beznadziejnie :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie przekonuje mnie to. Takich książek o tej tematyce jest naprawdę wiele i mimo że ta wyróżnia się na ich tle, jakoś nie mogę się przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Trochę ostudziłaś mój zapał, byłam pewna, że przy następnych zakupach książkowych znajdzie się w moim koszyku... Sama nie wiem, teraz.

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 12. Kocham tą książkę, a po przeczytaniu pierwszej strony wiedziałam że będzie najlepsza, w sam raz dla osoby takiej jak ja 😍 już nie mogę doczekać się kiedy przyjdzie do mnie druga część bo niedawno zamówiłam 💞
  Gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń

 

Blog Archive